ברוכים הבאים - האתר בתקופת הרצה -

פרס ההצטיינות בחינוך 2016

בית חינוך גליל מערבי זכה בפרס ההצטיינות בחינוך על פעילותו החברתית והתרומה לקהילה המתרחשת בחטיבה העליונה במסגרת המעורבות החברתית, תוכנית לימודים ייחודית שפותחה בבית הספר

נימוקי הוועדה:

“תכנית המעורבות החברתית בבית הספר: “גביעי הערכים” – התוכנית החינוכית המקדמת מטרה זו היא פרי מהלך שבו מורים ותלמידים בוחרים ערך החשוב בעיניהם ומתכננים יחד כיצד לפעול למימושו. מורה בוחר ערך, ומאפשר לתלמידים לבחור בערך ולהצטרף לקבוצה שלו, שהיא קבוצת למידה ויישום. המוטו של המשתתפים: “הלכתי ממקום שהפריע לי ויצרתי שינוי…”

הלמידה מתרחשת אחת לשבועיים והיא נמשכת 4 שעות. המורים מנדבים שני ש”ש לצורך הלמידה, לליווי הפעילות היישומית, לרפלקסיה והפקת תובנות מההתנסות ההתנדבותית. הערכים והפעילות מתקיימים בקהילת בית הספר ובקהילות בגליל, ונעשה תיאום צרכים עם נציגי הקהילות באזור.

דוגמאות:

– “בוקסרפינג”: קריאת ספרים לקשישים ולעיוורים.

– תחרות פיתוח מוצרים לטובת נכים.

– “שורדים ותורמים”: פעילות של”ח אתגרית עם ילדים בעלי מוגבלויות מהאזור.

– “מל”ח הארץ”: מנטורים לחטיבת הביניים: “גם אני יכול” – סיוע לתלמידים מתקשים, עזרה לימודית וחברתית; תלמיד: “ראיתי אותו כאילו זה הייתי אני בגיל שלו… בעייתי ללא חברים… אתה לא רק נותן, אתה מקבל… החניך שלי היה בשבילי הכל… ואכן הצלחתי איתו…”

– עיצוב כרזות מתחום הספרות וההיסטוריה על קירות בית הספר. מורה: “הפריע לי לראות את הקירות החשופים.”

– מנהיגות נשית כסטארט-אפ.

על עשייה ייחודית זו בתוך כלל הגישה המערכתית בבית הספר לחינוך למעורבות חברתית ואזרחית ולתרומה לקהילה מוענק לבית הספר פרס ההצטיינות לשנת תשע”ז.”

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שתף באימייל
יום פתוח מקוון תשפ''ב

בואו להתרשם מקהילת בית הספר ומשפע האפשרויות

לעולים לכיתה ז'

יום ה' 17/2/22
בין השעות 18:00-20:30

לעולים לכיתה י'

יום ג' 15/2/22
בין השעות 18:00-20:30