ברוכים הבאים - האתר בתקופת הרצה -
מגמת תקשורת
פרטי המגמה

 לערוץ היוטיוב של המגמה!

8/10 יחידות לימוד |                           

מגמת תקשורת בבית חינוך גליל מערבי היא מגמה טכנולוגית הכוללת את המקצוע המוביל “תקשורת וחברה” ומקצוע ההתמחות “הפקות אולפן  אקטביסטי”.

 

במקצוע המוביל, תקשורת וחברה , 5 יח”ל,  בית הספר משתתף במיזם ייחודי המכיל עשרה בתי ספר מובילים בתחום בארץ המהווים את חוד החנית במקצוע.

מסלול הלמידה נקרא למ”ד(למידה מבוססת דילמות) שבו מיישם התלמיד את החומר הנלמד באמצעות דילמות . 

התהליך  מתבצע באמצעות למידה היברידית המשלבת למידה פנים אל פנים עם למידה א-סנכרונית . הלמידה הא-סנכרונית מבוצעת במערכת שצוות תקשורת בית חינוך גליל מערבי פיתח ונקרא “הכל בכף היד” , כל הלמידה מבוצעת וזמינה לתלמיד בסמארטפון גם ככלי לימודי וגם ככלי מנהל למידה של המורה. 

צורת למידה זו שפותחה בגליל מערבי מועברת לכלל מורי תקשורת בארץ בעידודו וברכתו של המפמ”ר. 

 

בכיתה י”ב בוחר התלמיד מכל החומר שלמד את הנושא שאליו התחבר ומכין עבודת גמר ברמת 5 יח”ל  על פלטפורמה אינטרנטית בה הוא מפתח את הנושא ומנתח את כל הדילמות העולות. 

כחלק מהגנה על הפרוייקט התלמיד מציג את עבודתו באמצעות TED ומייצר פרומו .(דוגמא )

מיזם למ”ד מקנה לבוגריו את הערכים אותם נרצה לראות בכל בוגרנו . קבלת אחריות על תהליך הלמידה, אחריות אישית, עמידה בזמנים וביעדים, להבדיל ממבחן בגרות רגיל, במסלול זה יכול התלמיד לפתח את כל המיומנויות שרכש גם בבית הספר וגם אותם מיומנויות שרכש מתוך תחומי העניין האישיים שלו ולשלבם בעבודתו . 

 

מקצוע ההתמחות “הפקות אולפן אקטביסטי” מקנה לתלמיד 3 או 5 יח”ל בהתאם להחלטה משותפת של צוות ההוראה וקבוצת ההפקה .”הפקות אולפן אקטביסטי” הינו מסלול ייחודי רק לבית חינוך גליל מערבי.  בית חינוך גליל מערבי פיתח תכנית לימודים ייחודית וקיבל את אישור המפמ”ר להגיש בתשפ”ג את המחזור הראשון .

במסגרת הפרוייקט קבוצת פרוייקט בוחרת נושא אקטביסטי ולייצר “תכנית אירוח” באולפן וירטואלי שבה תציג את כל החומרים שאספו במהלך השנתיים. התכנית תכלול כתבות שטח, ראיונות אולפן, טורי דיעה ועוד. 

בפרוייקט הייחודי נולד מתוך צורך לתת מענה לכמה שיותר תחומי עניין של התלמידים וע”י כך כל תלמיד יוכל להביא את הערך המוסף שלו (צילום סטילס, צילום וידאו, עריכה, בימוי, איש תוכן , שליטה בכלים טכנולוגים מתקדמים, קריינות ועוד).

אחת ממטרות העל שלנו במגמה לאפיין את הבוגר כאדם שמעבר לתרומתו לחברה ולקהילה בה הוא חי , יהיה מעורב לקורה סביבו ישאל שאלות על מנת לשפר את חיי הקהילה. פרוייקט הפקות ייחודי זה מיישם מטרה זו. קבוצת הפרוייקט בוחרת נושא שקרוב לליבם במעגל הקרוב או במעגלים רחבים יותר לחקור את הנושא, למצוא את הקשיים ולנסות למצוא פתרונות. 

                                                                                                                                                       

 
יום פתוח מקוון תשפ''ב

בואו להתרשם מקהילת בית הספר ומשפע האפשרויות

לעולים לכיתה ז'

יום ה' 17/2/22
בין השעות 18:00-20:30

לעולים לכיתה י'

יום ג' 15/2/22
בין השעות 18:00-20:30