ברוכים הבאים - האתר בתקופת הרצה -
פסיכולוגים משפיעים
פרטי המגמה

מעניין מה פרוייד היה אומר על זה?

בני האדם בכלל ומדע הפסיכולוגיה בפרט מנסים להבין, לחקור, למדוד ולחזות את ההתנהגות האנושית. פסיכולוגיה הינו תחום דעת במדעי הרוח ומדעי החברה החוקרת את נפש האדם, ובכללם את הקוגניציה, התודעה, הרגש והשפעת כל אלה על ההתנהגות של האדם.

יעדים עיקרים בתוכנית :

התלמידים יכירו את הענפים השונים בתחום הפסיכולוגיה (התפתחותית, חברתית של האישיות וכו..) כמו כן הם ייחשפו לתאוריות ומושגים מרכזים בתחום הפסיכולוגיה.

נכיר תיאוריות אישיות ונבחן באמצעותן את שלבי ההתפתחות של האדם תפקידים והמשימות בכל שלב תוך התמקדות בגיל ההתבגרות והאתגרים הייחודים שלו (תקופה המעסיקה והרלוונטית ביותר לתלמידים). כמו כן בפסיכולוגיה חברתית  נלמד על מושגים כגןן: עמדות, דעות קדומות, השפעה חברתית, קונפורמיות וציות.

גיל ההתבגרות מזמן לתלמידים מגוון משימות התפתחותיות וגורמי לחץ. יחד נכיר את המודלים הפסיכולוגים ללחץ ושיטות להפחתת לחץ. ונחבר את המודלים למושגים כגון: מסוגלות עצמית, הנעה ומוטיבציה, רווחה נפשית וחוסן נפשי.

התוכנית שמה דגש על למידה מתוך עניין ורלוונטיות לחיי התלמידים תוך הקפדה, רגישות והתאמה התכנים לגיל התלמידים.  לצד ההיכרות עם המושגים והתיאוריות הפסיכולוגיות מטרת התוכנית היא לפתח חשיבה חוקרת וביקורתית ולפתח מיומנויות אישיות ובינאישיות כגון: הקשבה ,אמפטיה ורגישות חברתית. התוכנית תשים דגש על למידה מתוך חוויה התנסות והשתתפות פעילה של התלמידים שתכלול דיונים, סדנאות והעברת שיעורים בנושאים הנלמדים בהם ירצו לייצר השפעה ומודעות בכיתת החינוך או השכבה בכלל.

יום פתוח מקוון תשפ''ב

בואו להתרשם מקהילת בית הספר ומשפע האפשרויות

לעולים לכיתה ז'

יום ה' 17/2/22
בין השעות 18:00-20:30

לעולים לכיתה י'

יום ג' 15/2/22
בין השעות 18:00-20:30