ברוכים הבאים - האתר בתקופת הרצה -
תמיר ויס🌹
תאריך נפילה כ"ג בחשון תשמ"ט (02.11.1988)

אודות החלל

בן מרילה וגדעון. נולד ביום כ”ו בסיוון תשכ”ו (14.6.1966) בנהריה. למד בבית-הספר היסודי ‘רמז’, בחטיבת-הביניים בבית החינוך התיכון האזורי בגליל המערבי ובמגמת מכניקה בבית-הספר התיכון ‘אורט’ בקרית ביאליק. בחור גבוה ותמיר, ששיחק כדורסל בקבוצת בית-הספר התיכון ואהב להאזין למוזיקת רוק כבד, לנסוע על אופנועו ולטייל ברחבי הארץ.

באמצע חודש יולי 1984 יצא תמיר לטירונות כללית, סיים אותה כחניך מצטיין ושב להשלים את לימודיו בנושא מכניקה עדינה, במסגרת העתודה הטכנולוגית בבית-הספר להנדסאים-טכנאים. בתום לימודיו קיבל תעודת הסמכה מטעם משרד החינוך והתרבות ומה”ט.

במאי 1985 גויס תמיר לשירות חובה בצה”ל. עקב השכלתו הטכנית הגבוהה יועד לקורס מכונאי מטוסים, אולם תמיר ביקש לשרת ביחידה קרבית ואכן הוצב בגדוד הנדסה קרבית, כאחראי על הציוד המכני הכבד של הגדוד. תמיר יצא לקורס נהגי נגמ”שים ולקורס מכונאי ברדלס, ובסיומו קיבל דרגת רב”ט. הוא השתלב ביחידה ותרם רבות באחזקת הציוד הממונע בגדוד. בהמשך הועלה לדרגת סמל. בטופס חוות-דעת ציין מפקדו כי לתמיר מוטיבציה גבוהה, רצון עז וידע מקצועי רב. מסיבות אלו גם נתבקש להצטרף לצבא הקבע ולהמשיך לתרום באחזקת הציוד הממונע בגדוד. בחודש מאי 1988 חתם תמיר על המשך שירותו בצבא הקבע.

ביום כ”ג בחשוון תשמ”ט (2.11.1988) נפל תמיר בעת מילוי תפקידו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמ”ר. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בנהריה. הותיר אחריו הורים ואחות – הלית.

(קטעי מידע בסיוע אתר “יזכור”)

 

(קטעי מידע בסיוע אתר “יזכור”)

פרטים נוספים

עדות מפקד

במכתב ניחומים למשפחה כתב מפקדו: "...שוחחתי עם תמיר מספר פעמים ותמיד השיחה נסבה על נושאים מקצועיים. תמיר לא היה רק איש מקצוע, תמיר היה חבר ורע".
יום פתוח מקוון תשפ''ב

בואו להתרשם מקהילת בית הספר ומשפע האפשרויות

לעולים לכיתה ז'

יום ה' 17/2/22
בין השעות 18:00-20:30

לעולים לכיתה י'

יום ג' 15/2/22
בין השעות 18:00-20:30